Huis-id: mh40440
6 Personen
3 Slaapkamers
Water : 50 km
Gasselternijveen ligt in een landelijke en toeristische omgeving met bossen om de hoek. Er is veel te doen en te zien op cultureel en recreatief gebied. Het ligt centraal ten opzichte van Assen, Emmen en Groninger. Het dorp zelf heeft alle voorzieningen op loopafstand zoals een bakker, slager en supermarkt en cafetaria. Ook zijn er goede restaurants in de nabije omgeving.
Uitgaan tips en evenementen zijn te vinden op de site: https:\/\/hondsrugdrenthe.nl\/
Vervoer
Het dorp heeft een goede busverbinding naar omliggende steden. De vakantiewoning ligt op loopafstand van de bushalte. Per auto vanaf de snelweg makkelijk te vinden.
Historie
Gasselternijveen behoort tot de gemeente Aa en Hunze. Het is gelegen aan een van vroegere, deels gedempte, turfkanalen die in Stadskanaal uitmonden. Het is sinds de 17de eeuw een traditioneel woonoord voor zeeschippers en domicilie voor hun coasters. Deze schepen zijn namelijk zo gebouwd dat ze de kustvaart over de hele wereld kunnen verzorgen maar ook de binnenwateren bevaren.In 1841 schreef de 80-jarige Willem Salomons dat er toen 30 schippers woonden en in het gemeenteverslag van 1881 worden 67 scherpen gemeld die er een ligplaats hadden. Na de voltooide ontginning werden de turfschippers coaster kapiteins . Hoofdstraat nr 161 is een gerestaureerd redershuisje. De korenmolen duidt op het agrarische karakter van de streek. Ook hier hebben de verveners zich aan de gewijzigde situatie aangepast. Het kerkje in het dorp heeft een opvallende gevelomlijsting.